Gazeta Konkursu Wieniawskiego
Zdjęcie - 20221008male8of58-6343316735a3a8.80200214.jpeg
Data publikacji / 2022-10-08

Gazeta Konkursu Wieniawskiego będzie dostępna bezpłatnie w wersji papierowej oraz online podczas wydarzeń konkursowych. Znajdą się w niej nie tylko pisane na gorąco relacje z poszczególnych sesji przesłuchań, ale i podsumowania etapów, eseje, omówienia repertuarowe, felietony, archiwalia oraz specjalny cykl „Pocztówki Henryka Wieniawskiego”, przybliżający życiorys patrona konkursu poprzez miejsca, w których bywał. W każdym numerze znajdzie się także rozmowa – ze skrzypkami, członkami jury, lutnikami, akompaniatorami lub dyrygentami.

POBIERZ GAZETĘ WIENIAWSKIEGO W PDF

Łącznie ukaże się 13 numerów Gazety Konkursu Wieniawskiego – każdy będzie dostępny w języku polskim i angielskim. W zespole redakcyjnym znaleźli się: Łucja Siedlik, Krzysztof Stefański, Piotr Mika i Bartosz Witkowski. Za projekt odpowiada Marek Knap, a redaktorką naczelną jest Karolina Kolinek-Siechowicz.

„To uczestnicy Konkursu potrafią sprawić, że melomani w Auli UAM wstrzymają oddech w zachwycie. Że członkowie jury wymienią pełne uznania spojrzenia. Że słuchacze radiowych transmisji przerwą mimochodem wykonywane czynności” – mówi Karolina Kolinek-Siechowicz. „Bardzo na te chwile czekamy i, jako redaktorzy Gazety Konkursu Wieniawskiego, jesteśmy tu, by nasłuchiwać ich wrażliwie, a potem utrwalić i dać naszym Czytelnikom do lektury” – dodaje.

„Ze względu na metrykę, galerię wybitnych laureatów, znakomite jury, pulę nagród i arcyciekawy zestaw uczestników, w najbliższych tygodniach Poznań ze swoim Konkursem stanie się centrum muzycznego świata” – mówi Daniel Cichy, redaktor naczelny «Ruchu Muzycznego». To niezwykła radość, że na łamach Gazety Konkursu Wieniawskiego, tworzonej przez zespół dwutygodnika «Ruch Muzyczny», będziemy wnikliwie śledzili przebieg wydarzenia.