Grzegorz KOTÓW
Zdjęcie - grzegorzkotow2x-633ef33b3f7de5.29981928.jpeg
Data publikacji / 2022-10-06

Impresario muzyczny, animator kultury, skrzypek, założyciel Liu Kotow International Management & Promotion po zakończeniu 20-letniej międzynarodowej kariery koncertowej. Jako manager, poza pracą ze światowej klasy artystami, pasjonuje się budowaniem karier dla talentów młodego pokolenia, takich jak skrzypaczka Bomsori Kim czy pianista Bruce Liu.

Przed rozpoczęciem pracy jako menedżer był członkiem­-założycielem Szy­manowski Quartet, z którym regularnie występował w prestiżowych salach kon­certowych na całym świecie – nowojorskiej Carnegie Hall, londyńskiej Wigmore Hall, Concertgebouw w Amsterdamie, Musikverein i Konzerthaus w Wiedniu, Philharmonie de Paris oraz regularnie występował na międzynarodowych festi­walach, m.in. w BBC Proms, Rheingau, Szlezwiku­-Holsztynie, Schwetzingen, Schubertiade, Lockenhaus. Zdobywał najwyższe nagrody w wielu konkursach muzycznych, m.in. w Melbourne, Osace, Florencji, Monachium i Weimarze oraz nagrywał dla Decca, Hyperion, Haenssler, SWR Classics i Avie.

Był wykładowcą w Hochschule für Musik, Medien und Theater w Hano­werze. Obecnie jest regularnie zapraszany na gościnne wykłady i jako juror międzynarodowych konkursów muzycznych. W 2006 r. otrzymał Odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej.